tsüklis

..või kisub kangesti siinnapoole – kuidas muidu nimetada seda, et mu vaikelu elav blogi sai viimati postitused kolmel järjestikusel päeval, siis kuu aega pausi ja täna on jälle teine päev jutti, kus ma kirjutan. Homme kirjutan siis äkki ka ja siis jälle kuu pausi. Tsükkel, noh.

Ma tahtsin tegelikult lihtsalt kirjutada, mis elu on. Aja märgid. Koronts möllab jälle täistuuridel ja oleme ettevaatlikud. Mitte nii kardinaalselt koopas peidus, kui kevadel muidugi. Elamist ei saa ära lõpetada!

Ma käin isegi poes, maskiga. Nüüd olen natuke harjunud juba, aga esimesel päeval kui maski proovisin, pidin Ülemiste keskuses sussid püsti viskama, ausalt. Te olete kangelased, kes te seda terve päeva tegema olete sunnitud! Minul sai seitsmenda minuti pealt õhk täiesti otsa, peas hakkas rõhuma ja otsustasin, et kohe maha lämbumine on hullem, kui koroonaga riskimine ja võtsin maski eest. Võimalik, et mu aju sai šoki, võitles selle maskivärgi vastu ja genereeris üldkehalise häire. Enam pole seda nagu juhtunud ja elan üle need 10-15 minutit maskiga poes.

Täna läheme Gregoriga maale, mis on ka teatavas mõttes tsükkel, sest eelmisel nädalal tegin seda sama asja Holgeriga kahekesi. Kunagi nõustaja ütles meile, et kui ei ole väga lapsehoidjaid ja võimalust end 100% välja lülitada, siis käib ka laste kaheks jagamine. Ja nii ongi – mina vähemalt küll tunnen, et ühe lapsega on L I H T N E elu. Välja arvatud, kui see üks laps on juhtumisi selline dramaatilisemat sorti vinguviiul. Aga las ta jääb, sest see vinguviiuli-seisund tuleb ja läheb. Rohkem ikka tuleb.. aga las ta jääb, tõesti 😀

Ühesõnaga kõik on hästi. Hiiumaal ma ei käinud eelmisel nädalavahetusel mitte kuskil ja see nädalavahetus möödub tõenäoliselt samamoodi. Saun, eeterlikud õlid, küünlad, jalutamine, pliidi alla tuli, selline idüllikas.

Täna hommikul sadas lund. Pidin minema kontorisse, sest täna pidid tulema ära ettevõtte jõulukingid (mis iroonilisel kombel lõpuks esmaspäevaks lükkus). Autol olid all mul loomulikult suverehvid, kuna ma olen ju see, kes teeb kõike viimasel sekundil, võib-olla ka natuke hiljem. Ehk siis talv tuli taas ootamatult. Võib küll juhtuda, et see lumekene sulab ära ja edasi on jälle soe, aga esimene detsember, mil talverehvid kohustusliks saavad on nagunii kohe käes, pole mõtet edasi venitada. Ja kui maale lähed, pole mõtet riskida, nii et sõitsin läbi laia lumeräitsaka 30ga kontorisse ära (ma üldse polnud märganud, et ma NIII kaugel töötan!) ja hakkasin rehvivahetusaega otsima. Ülemus lubas mulle medali kinkida, kui tänaseks aja saan, sest kõik viimase-hetke-tüübid ju aktiviseerusid nüüd. Medali ta mulle kinkima peab, sest aja ma sain ja Priit käis natuke aega tagasi lasi talvekad alla panna.

Kool ja lasteaed on meil õnneks seni tavapärases töörütmis. Lasteaias küll nüüd anname ka lapsed uksel üle (mujal on juba suvest saati nii olnud!), aga see ongi vahelduseks hea, laps on iseseisvam ja minu jaoks käib see pull kiiremini. Ainuke miinus on, et ma tõesti ei tea, mis tal seal üleval kapis toimub – kodus meil igatahes riidevarud tunduvad kõvasti vähenenud olevat. Gregori koolis on kõik tavapärane, ei ole olnud ühtki juhtumit ega põhjust koduõppel olla. Ühe huviringi õpetaja ainult jättis ühe korra vahele, sest tundis end haiglasena, tegi mõne aja möödudes testi ära ja oli nädala pärast tagasi.

G on jätkuvalt elu aktivist, kust see vunk tuleb – iga päev imestan! Laagri koolil oli näiteks sõudeergomeetril paadimehe võistlus, kus esialgu olid klassisisesed eelvoorud ja siis ülekooliline finaal iga klassi kõige kiiremate vahel. Kuna G seda rohkem maininud ei olnud, siis arvasin, et ju tal seal siis nii hästi ei läinud. Tegin siis sellegi poolest infolehe finalistide nimekirjaga lahti.. ja hakkasin keset ööd üksi köögilaua taga kõva häälega naerma. MUIDUGI oli ta nimi seal, muidugi oli ta kõige kiirem ja jõudis lõppvõistlusele. Finaalis jäi kolmandaks.

Lisaks esindab ta klassi mingil peast arvutamise võistlusel, ujus (kinnitamata andmetel, selle võis ta ise ka välja unistada!) klassi poistest kõige kiiremini ja eile rääkis mingist ohutusteemalisest klassidevahelisest Kahootist, kus tema ja 2 klassikaaslast klassi esindasid. Küsin – kust sa sinna said – õpetaja saatis. Küll on ikka askeldaja, noh! Kui midagi toimub, siis tema teeb. Paar päeva tagasi kirjutasin korvpalliklubisse, et soovin ausa inimesena arvet pooleteise korra eest nädalas. Sest see aktivist on nüüd avastanud, et tal on reedese taekwondo ja kergejõustiku vahel pool tundi ajaauku ja imbub sujuvalt korvpallitrenni selleks pooleks tunniks. Sest mis mõte kahe trenni vahel niisama passida ja puhata oleks, ah?!

Eks ma viin ta siis nüüd vahelduseks puhkama ja vaatame, kas me suudame mittemidagi teha. Küll ma teda koolitan, mittemidagi tegemine on ju minu suur spetsialiteet!

Lõpetuseks üks teemakohane heatujulaul siia reedesse – rendime saarele sauna!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s